کیسه و فیلتر

انواع پارچه هاي بگ فیلتر
انواع پارچه هاي بي بافت بصورت عمده اي جهت جداسازي غبار و يا دود از جريان هوا مورد استفاده قرار ميگيرند. اين نوع از الياف با داشتن منافذ و حفره هاي متعدد توانايي گذردهي بالايي دارند که نتيجه آن کاهش چشمگير ميزان غبار خروجي و کاهش مصرف انرژي است. عمر بالاتر نسبت به فيلترهاي بافته، مقاومت شيميايي و دمايي گسترده اين فيلتر ها را به گزينه مناسبي جهت اکثر صنايع تبديل نموده است. مهمترين  ويژگي که مي بايست در انتخاب بستر فيلتراسيون مد نظر قرار گيرد نوع غبار و شکل و ابعاد آن مي باشد.بر مبناي کاربري صنعتي و شرايط فرآيند و به ويژه دماي کاري، انواع الياف با تکميل کاري هاي ويژه قابل عرضه هستند. اگرچه  بطور کلي پارچه هاي ارائه شده توسط پکصا بصورت استاندارد صيقلي و يا پرز سوزي مي شوند.
کيسه فيلتر پلي استر
الياف پلي استر (Polyester) با کد اختصاري PET يا PES يکي از پر مصرف ترين الياف جهت توليد کيسه فيلتر هستند که به روش ذوب ريسي توليد مي گردند و بصورت هاي مختلف فلامنتي، لايي، اسپان باند (Spun bond) و ميان تهي قابل عرضه هستند. مهمترين ويژگيهاي اين ليف الاستيسيته مناسب، پايداري ابعادي، مقاومت سايشي بالا و مقاومت بالا در برابر اسيدهاي معدني و آلي است. اين نوع از فيلترها در طيف گسترده اي از صنايع همانند سيمان تا کوره هاي الکتريکي کاربرد دارند. موارد مصرف اين نوع فيلتر گزينه اي اقتصادي جهت محيط هاي خشک، محيط هاي اسيدي معدني (به غير از اسيد سولفوريک، نيتريک و کربنيک غليظ) و اکثر اسيدهاي آلي است. مقاومت اين نوع فيلتر در محيط هاي قليايي ضعيف مناسب است و در محيط هاي قليايي قوي در دماهاي پايين قابل قبول است.

فیلترهای کیسه ای            هرکجا باشیم ، آسمان از آن ماست در حفظ آن بکوشیم

از جنس پلی استر با فشردگی و ضخامت های مختلف

قاب از جنس آلومینیوم یا گالوانیزه

امکان ساخت در تعداد کیسه های مختلف (شش، هفت، ده و یا بیشتر و..) با عمق های مختلف

امکان ساخت در راندمانهای %65 الی %90

فیلترهای وریسل و دوراسل (لانه زنبوری)

کاغذ به کار رفته از جنس مخلوطی از میکرو فایبرگلاس و پلیستر و یا میکرو فایبرگلاس به تنهایی

قاب از جنس آلومینیوم ، گالوانیزه ، MDF نتوپان یا استیل

امکان ساخت در راندمانهای %65 الی %90 در سه نوع مختلف

امکان ساخت در ابعاد مختلف با عمق های متفاوت

موارد مصرف:

بعنوان پیش فیلتر قبل از فیلترهای راندمان بالا اعم از هپا و اولپا مورد استفاده قرار می گیرد و در اماکنی مانند سالنهای رنگ آمیزی، محیط عمومی بیمارستان و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر هپا

 جهت گرفتن ذرات بزرگتر از قطر 0.3 میکرون

فیلتر به کار رفته از جنس میکروفایبرگلاس، دارای چینهای با عمق کم از فویل آلومینوم مجزا شده

قاب از جنس گالوانیزه، آلومینیوم، MDF یا استیل

امکان ساخت تا راندمان %99

امکان ساخت در ابعاد مختلف

با لاستیک سیلینگ در یک سمت فیلتر برای جلوگیری از ورود هوا به اطراف فیلتر

با درزگیری کامل در قسمت فوقانی و تحتانی جهت عبور هوا فقط از داخل فیلتر

موارد مصرف :
معمولا جهت افزایش عمر مفید پیش فیلترها، پس از آنها قرار می گیرند و در اماکنی که نیاز به هوای پاک و بدون باکتری و میکروب می باشد اعم از داروسازی ها، هواساز و فنهای اطاقهای عمل و جراحی بیمارستان، اطاقهای هوای پاک، تولید کنندگان قطعات حساس الکترونیکی و .. مورد استفاده قرار می گیرند.

فیلترهای اولپا

جهت گرفتن ذرات بزرگتر از قطر 0.1 میکرون

این نوع فیلترهای دارای ساختاری مانند فیلترهای هپا دارند اما با راندمان بالاتر

فیلتر به کار رفته از جنس کاغذ میکروفایبرگلاس با الیاف بسیار ظریف و فشردگی بالا

موارد مصرف:

به علت قدرت بالا در گرفتن ذرات تا قطر 0.1 میکرون جهت استفاده در اماکنی که نیاز به هوای پاک بسیار زیاد، دارند ، مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر کربن اکتیو

جهت جذب و گرفتن انواع بو روایح

فیلتر به کار رفته از کاغذ تلقیح شده به کربن اکتیو به صورت چین خورده که توسط فویلهای آلومینیومی یا گالوانیزه از هم مجزا شده

قاب فلزی یا چوبی

امکان ساخت در ابعاد مختلف

موارد مصرف:

جهت جذب و گرفتن انواع بو و روایح حاصل از سوختهایی مانند گازوئیل، بنزین، روغن، کرسول، تولوئن، کلرورهای مختلف، بخارات خطرناک و سرطان زا، دودهای جوشکاری و همچنین سرخ کردن سبزیجات، بوی سیگار و..