padidekimia

padide kimia.co

ارشیو مطالب جت پالس

تابلو جت پالس،کنترلر جت پالس،jet puls bag filtetr
تابلو جت پالس،کنترلر جت پالس،jet puls bag filtetr

 

تابلو جت پالس،کنترلر جت پالس،jet puls bag filtetr
تابلو جت پالس،کنترلر جت پالس،jet puls bag filtetr

جهت بالا بردن راندمان و بهبود عملکرد بگ فیلترها که بصورت جت پالس کار می کنند استفاده از این کنترلر هوشمند  پیشنهاد می شود. تا مکش بهتری را با بگ فیلتر تجربه کنید

ویژگی های کنترلر:

1.امکان اتصال گوشی به دستگاه و کنترل و تظیم پارامترها با اپلیکیشن اختصاصی

2.امکان اتصال فرمان روشن و خاموش کردن فن مکنده بگ فیلتر

3.امکان اتصال فرمان روتاری ایر لاک بگ فیلتر برای خاموش وروشن کردن شیر تخلیه

4.امکان نصب پرشر دیفرانسیل سویچ برای اطلاع از گرفتگی کیسه ها و عملکرد اتوماتیک دستگاه

5.امکان نصب آژیر هشدار روی دستگاه

6.امکان عملکرد کاملا اتوماتیک برای تمیز کاری بگ فیلتر

7.امکان اجرای تمیز کاری سریع در توقف های کوتاه

8.امکان تمیز کاری در حالت  انلاین و افلاین

9.کاهش مصرف انرژی

این کنترلر قابلیت کنترل 4 تا 84 شیر برقی را دارد. این دستگاه در ولتا 24VDC___110VAC__220VAC  بسته به نیاز مشتری تولید میشود

با برند فوکو مگنت

تعریف افلاین و انلاین در بگ فیلترها

انلاین: به زمانی اطلاق میشود که فن بگ فیلتر روشن باشد وعملیات( تکاندن کیسه ها) جت پالس انجام میشود.

افلاین: به زمانی اطلاق میشود که فن بگ فیلتر خاموش باشد

وعملیات( تکاندن کیسه ها) جت پالس انجام میشود.

تمیزکاری: به برنامه اطلاق میشود که جدایی از برنامه تمیز کاری معمولی برنام اضافه جهت بهتر تمیز شدن کیسه ها با زمانبدی خاص انجام میشود.

تکاندن کیسه بگ فیلترها به روش هوشمند که بسته به نوع حالت انتخاب شده شما حالت انلاین و حالت افلاین انتخاب می شود

زمانی که در کنترلرحالت تمیزکاری انتخاب شود و تنظیمات کنترلر در حالت انلاین باشد جت پالس ها با فاصله زمانی یک ثانیه یک ثانیه شروع به تکاندن کیسه ها می کنند و پس از پایان تمیز کاری زمان جت پالسها به حالت اصلی خود بر می گردد (تایم پیش فرض بین پالس تعویض شیر برقی ها 30 ثانیه می باشد)

تمیزکاری+ بهتر است در حالت آفلاین انجام شود.این روش بهترین روش تمیز کاری  کیسه فیلتر ها می باشد و بازدهی دستگاه بگ فیلتر را بالا می برد، به این صورت عمل می کند که قبل از تمیز کاری کیسه ها ،فن دستگاه بگ فیلتر خاموش می شود و پس از این که فن به طور کامل متوقف شد، جت پالس ها با زمان فاصله کوتاه  شروع به تمیزکاری می کند و کیسه فیلتر ها را در کوتاه ترین زمان ممکن تمیز میکند.و در پایان به طور اتوماتیک فن دستگاه روشن می شود .

یک از ویژگی های دیگر این کنترلر امکان اتصال دیفرانسیل پرشر سوییچ می باشد که گرفتگی کیسه  بگ فیلتر را تشخیص میدهد، و در صورتی که اختلاف فشار از حد تعیین شده بیشتر شود و مکش دستگاه کاهش پیدا کند به طور اتوماتیک سیستم تکاندن کیسه فیلتر ها را فعال می کند و مکش دستگاه را بهبود می بخشد نکته ای که وجود دارد این فرایند بدون دخالت کاربر و کاملا اتوماتیک می باشد. و مصرف باد را کاهش میدهد.

در سایت هایی که خاموش شدن فن بگ فیلتر باعث به وجود امدن مشگلات می شود کاربر می تواند حالت کاری کنترلر را انلاین قرار دهد تا در صورتی که سنسور عمل کرد فن دستگاه خاموش نشود و کیسه ها تکانده شوند و بعد از پایان تمیز کاری به حالت اصلی خود برگردد.

ولی در دستگاه هایی که که خاموش شدن فن مشکل خاصی به وجود نمی اورد کاربر می تواند حات کاری را افلاین قرار دهد تا قبل از تمیز کاری فن دستگاه خاموش شود و بعد از پایان تمیز کاری فن به طور اتوماتیک روشن شود(زمان تمیز کاری 1 تا 5 دقیقه بسته به تعداد شیربرقی ها می باشد)

ویژگی دیگر این کنترلر امکان کنترل توسط اپلیکیشن اندرویدی هست که کاربر می تواند با نصب اپلیکیشن اندروید و اتصال وای فای از تمام امکانات کنترلر در گوشی خود استفاده کند.

قابلیت های اپلیکیشن

با کلیک بر روی دکمه روشن  جت پالس ها و فن روشن می شود)

با کلیک بر روی کلید خاموش  جت پالس ها به همراه فن و روتاری همگی خاموش می شود .

با کلیک روی تمیز کاری +  قبل از تمیز کاری اول فن دستگاه بگ فیلتر خاموش میشود   بعد از تمیز کاری فن دستگاه روشن می شود.

با کلیک بر روی تمیز کاری فن دستگاه خاموش شده و تمیز کاری کیسه فیلتر ها انجام می شود و فن دیگر روشن نمی شود و نیاز دارد که کاربر فن را روشن نماید این حالت نیمه اتوماتیک می باشد .

دکمه توقف تمیز کاری که تمیز کاری در هر مرحله ای باشد با فشردن این کلید ادامه فرایند تمیز کاری متوقف شده و کنترلر به حالت کاری اصلی خود برمیگردد

در قسمت کنترل در اپلیکیشن کاربر می تواند به طور جداگانه فن دستگاه و روتاری و جت پالس ها را روشن و یا خاموش کند.

در صفحه تنظیمات اپلیکیشن  می توانید زمان فاصله شیر برقی ها را تعقیر دهید و متناسب با کار تنظیم کنید. و در مصرفی باد کمپرسور صرفه جویی می شود.

ویژگی دیگر این کنترلر امکان کنترل به صورت دستی با کلید های استاپ و استارت متصل شده به کنترلر میباشد .

در زمانهایی که مکش بگ فیلتر کم میشود،

با خاموش کردن فن بگ فیلتر بعد از توقف کامل فن یک بار عمل تکاندن کیسه فیلتر ها انجام میشود.

در اینصورت زمانی که فن را روشن می شود کیسه ها تمیز هستند و مکش بگ فیلتر افزایش پیدا کرده است.

در نصب این کنترلر دیگر نیاز به مدارات فرمان ندارد و دارای  خروجی برای کنتاکتور فن و روتاری می باشد

تجهیزات حفاظتی الکترو موتور که شامل کنترل فاز و کنترل بار می باشد به ورودی فید بک کنترلر متصل می شود در صورت خطا هر یک از کنترل فاز یا کنترل بار کنترلر دستور توقف موتور و روتاری را میدهد .

همچنین در صورت که فید بک دستگاه همچنان خطا دریافت کند اپراتور تحت هیچ شرایطی چه با اپلیکیشن چه به طور دستی نمی تواند فن یا روتاری را استارت نماید تا خطا برطرف شود .

این کنترلر قابلیت افزایش شیر برقی ها در صورت سفارش مشتری تا 84 عدد را در سه ولتاژ 24 ولت دی سی یا 220 ولت و 110 ولت بسته به نیاز مشتری دارد .

در نصب این کنترلر می توانید از برد فیوز اختصاصی شیر برقی استفاده کنید.و در صورت خرابی شیر برقی ها به راحتی قابل تشخیص می باشد و به کنترلر اسیبی وارد نمی شود البته خروجی های کنترلر دارای فیوز داخلی می باشد و ایزوله هست تا در صورت بروز حادثه کمترین خسارت به کنترلر وارد شود و عمر کنترلر افزایش پیدا کند.

 (استفاده از برد فیوز اختیاری هست ولی توصیه می شود از این برد حتما استفاده شود)

راهنمای نصب وبهره برداری:

 • • ورودی( IN SENSOR) را به تیغه های نرمال باز سنسور پرشر سوییچ تفاضلی NO و مشترک COM متصل نمایید در غیر اینصورت این ورودی را خالی رها کنید.
 • • ورودی (START FAN) را به تیغه های نرمال باز NOکلید استپ استارت اول متصل نمایید .
 • • ورودی (STOP FAN) را به تیغه های نرمال بسته NC کلید استپ استارت اول متصل نمایید.
 • • ورودی (START ROTARY) را به تیغه های نرمال باز NOکلید استپ استارت دوم متصل نمایید .
 • • ورودی (STOP ROTARY) را به تیغه های نرمال بسته NCکلید استپ استارت دوم متصل نمایید .
 • • ورودی (FEED BACK) برای حفاظت از الکتروموتور که تیغه های نرمال باز NO و مشترک COM کنترل فاز و کنترل بار را با هم سری کنید و به ورودی فید بک متصل کنید .
 • • ورودی IN 220V که به ولتاژ 220 ولت متصل میشود.
 • • ورودی +,-و P,N تغذیه شیر برقیی ها با توجه به علامت ولتاژ ورودی روی باکس دستگاه
 • • ورودی POWER اتصال منبع تغذیه 9 الی 12 ولت دی سی 2 آمپر
 • • خروجی OUT 220V فاز کنتاکتور های فن FAN و روتاری ROT که به کنتاکتور ها متصل میشود این خروجی ها در صورت نیاز برای استارت الکتروموتور به صورت ستاره مثلث نیز میتواند استفاده شود.
 • • خروجی ALARM در صورتی که از الارم صوتی 220 ولت استفاده میکنید به پایه COM فاز را متصل کنید در صورتی که از الارم صوتی 12 ولت استفاده میکنید به پایه COM ولتاژ 12 ولت را متصل کنید و برگشت را از پایه N/O بگیرید .
 • • خروجی JET PULSE OUTPUT شیر های برقی که ولتاژ خروجی شیر برقی ها روی باکس دستگاه علامت شده .
 • • تذکر : این ورودی با ورودی شیر های برقی که ولتاژ آن روی باکس دستگاه علامت شده متفاوت میباشد.

 

|تمیز کننده بگ فیلتر|تابلو بگ فیلتر،تابلو فیلتر

 

 

padidehkimiapadidehkimiapadidehkimiapadidehkimia

 

برد کنترل جت پالس

زمانی که غبار روی سطح کیسه های به حدی می رسد که جریان هوای عبوری از سیستم کاهش پیدا می کند (به این وضعیت افت فشار گفته می شود)، سیستم تمیز کننده جت پالس فعال می گردد. در این سیستم افت فشار  توسط دیفرانسیل پرشر سوئیچ اندازه گیری و برنامه کنترل کننده فعال می شود ، این سیستم تمیزکننده می تواند همزمان با فعالیت غبارگیر (آنلاین) و یا زمانی که دستگاه غبارگیر فعالیتی ندارد (آفلاین) کار کند.
این کنترلر بگ فیلتر در حالت اتوماتیک و دستی قابل برنامه ریزی می باشد که اپراتور دستگاه به سادگی انتخاب میکند که تمیز کننده درحالت اتوماتیک کار کند و یا دستی.
این دستگاه  طبق تنظیمات انجام شده می تواند با یک روال مشخص فرمان لازم را به شیر های برقی ارسال نماید و همچنین به منظور بالا رفتن راندمان سیستم ، صرفه جویی در هوای مصرفی و  بالا رفتن عمر کیسه ها این امکان فراهم شده است که با اتصال سنسور فشار فقط هنگامی که اختلاف فشار به میزان تعریف شده برسد، سیستم کارخود را آغاز نماید و پس از تمیز شدن کیسه تا فرمان مجدد سنسور فشار جت پالس غیر فعال شود.
در حالت اتوماتیک زمانی که سیستم جت پالس کار خود را به اتمام رساند، دستگاه غبارگیر مجددا فعالیت فیلتراسیون را از سر می گیرد.
در این برد برای هر یک از شیرها یک فیزوز مجزا تعبیه شده که در صورت خراب شدن شیرها اسیبی به کنترل نرسد.
سویچ شیر های برقی با ترانزیستور انجام می شود. که محدودیتی در تعداد سویچ وجود ندارد و تک به تک کانالهای این برد با اوبتی کوبلر ایزوله شده تا در محیط های صنعتی دچار مشکل نشود.
این سیستم قابلیت اتصال به گوشی هوشمند را دارد، به راحتی با یک اپلیکیشن قابل برنامه ریزی می باشد.
شرکت پدیده کیمیا با پشتوانه تجربه و دانش فنی خود توانایی طراحی و تولید تابلوهای کنترل را برای کلیه تجهیزات غبارگیر دارد

جت پالس بگ فیلتر

 

 

padidehkimiapadidehkimiapadidehkimiapadidehkimia

جت فیلتر،جت پالس،بگ فیلتر،جت پالس

برد بگ فیلتر،کنترلر بگ فیلتر،جت پالس،کنترل جت پالس،برد جت فیلتر،جت پالس بگ فیلتر،کنترلر درایو جت فیلتر،کنترل درایو بگ فیلتر،بگ فیلتر هوشمند،وای فای کنترل بگ فیلتر،اپ کنترل بگ فیلتر،اسمارت کنترل جت پالس

bag filter smart control.wifi jet puls bag filter .jet puls bag filter

Pulse jet controller for bag filter
                 .کنترل جت پالس برای فیلتر کیسه
  کنترلر بگ فيلتر (جت پالس کنترلر)
کنترل کننده بگ فيلتر (Bag Filter Controller) که به عنوان يک تايمر توالي نيز شناخته مي شود يک واحد الکتريکي پيشرفته است که در درجه اول وظيفه کنترل چرخه هاي تميز کردن کيسه فيلتر را بر عهده دارد.
اين سيستم شامل پالس زماني جهت فرماندهي به شيرها در بازه زماني مشخص است، که داراي سيستم هاي اندازه گيري و کنترل اختلاف فشار در بگ فيلتر مي باشد که فرآيند تميزکاري در صورت لزوم فعال مي گردد.
استفاده از اين سيستم منجر به کاهش هزينه هاي انرژي و افزايش طول عمر کيسه ها مي گردد.
در بگ فيلتر آنلاين و آفلاين ، کيسه ها به صورت رديف ،رديف تميز مي شوند. درکنترل کننده فيلتر کيسه اي، قابل برنامه ريزي به شما کمک مي کند تا بهترين عملکرد را از فيلتر داشته باشيد.
ورودي ها و خروجي هاي کنترل جت پالس را مي توان طبق نياز کاربر پيکربندي کرد.
عملکرد يک بگ فيلتر جداي از معيار طراحي ، کاملاً به عملکرد جت پالس بستگي دارد. در زمان پاکسازي در پالسهاي ميلي ثانيه، منجر به تميز کردن مناسب کيسه ها جلوگيري ازهدر رفتن هواي فشرده مي شود.
مشخصات فني کنترل جت پالس
. زمان خاموش و روشن شدن : 0.1 ثانيه تا 100 ثانيه
. ولتاژ ورودي: 110 ولت / 230 ولت ، 50/60 هرتز يا 24 ولت
خروجي: ترانزيستوري; 9 آمپری AC یا DC 
. کارت هاي ما 2 خروجي 4 خروجي 8 خروجي 12 خروجي و 16 خروجي مي باشد.
. کانال هاي I / O مي توانند پيکربندي يا غيرفعال شوند.
. فيوز مجزا براي هر کانال.
. قابل برنامه ريزي با گوشي و لب تاب
. منبع تغذيه مجزا و قابل تعويض.
 
کنترل جت پالس برای فیلتر کیسه
کنترل جت پالس برای فیلتر کیسه
جت پالس بگ فیلتر
جت پالس بگ فیلتر

 

padidehkimiapadidehkimiapadidehkimiapadidehkimia


برد بگ فیلتر،کنترلر بگ فیلتر،جت پالس،کنترل جت پالس،برد جت فیلتر،جت پالس بگ فیلتر،کنترلر درایو جت فیلتر،کنترل درایو بگ فیلتر،بگ فیلتر هوشمند،وای فای کنترل بگ فیلتر،اپ کنترل بگ فیلتر،اسمارت کنترل جت پالس

bag filter smart control.wifi jet puls bag filter .jet puls bag filter