padidekimia

padide kimia.co

هواساز

  air handling unit

يک واحد هواساز (AHU) براي تهويه مجدد و گردش هواي محيط به عنوان بخشي از سيستم گرمايش، تهويه و تهويه مطبوع استفاده مي شود.

 

يک واحد انتقال هوا، که معمولاً AHU ناميده مي شود، ترکيبي از عناصر نصب شده در واحدهاي بزرگ جعبه اي شکل و قابل دسترس به نام ماژول است که شرايط تهويه مناسب براي تصفيه، تهويه مطبوع يا تجديد هواي داخل ساختمان يا محل را در خود جاي مي دهد.

  هواساز ها شامل قسمت هاي جداگانه از جمله فن هاي  تامين و اگزوزاست هوا ، کويل گرمايش، کويل خنک‌کننده، سيستم بازيابي گرمايش/سرمايش، محفظه‌هاي فيلتر هوا، تضعيف‌کننده‌هاي صدا، محفظه اختلاط، تابلو و تجهيزات کنترل و دمپرها است.

عملکرد اصلي يک  AHU به دو بخش تقسيم مي شود.

1.  جذب هواي بيرون، تهويه مجدد آن(شامل گرم کردن يا خنک کاري و فيلتراسيون) و ارسال آن به محيط به عنوان هواي تازه به ساختمان است. که به اين سيستم ها

 (Full fresh)

گفته مي شود.   اين مدل از هواساز ها براي تامين هواي تازه محيط و همچنين ايجاد فشار مثبت در محيط طراحي ، ساخت و نصب مي گردند.

2. مکش هواي داخل محيط و همچنين اختلاط آن با هواي تازه تامين شده از خارج و ارسال آن به داخل محيط است.

بسته به دماي مورد نياز هواي تهويه‌شده داخل محيط ، مجدد با هواي تازه يا توسط واحد بازيابي (heat recovery unit )  و کويل گرمايشي گرم مي‌شود يا

توسط کويل خنک‌کننده خنک مي‌شود.

در ساختمان‌هايي که نيازهاي بهداشتي براي کيفيت هوا پايين‌تر است، مقداري از هواي اتاق‌ها را مي‌توان از طريق يک محفظه اختلاط دوباره به گردش درآورد و اين مي‌تواند منجر به صرفه‌جويي قابل توجهي در انرژي شود.  يک محفظه اختلاط (mix box) داراي دمپرهايي براي کنترل نسبت بين برگشت هوا از محيط و هواي تازه بيرون است.

هواسازها ازطريق کانال هواي مطبوع ايجاد شده را به تمامي اتاق ها مي رسانند و همچنين هواي کيفيت پايين داخل محيط را از طريق کانال برگشت بازگشت داده و بازيابي مي کنند.

توابع اصلي يک AHU

اسکلت و بدنه
کويل گرم
کويل سرد
فن
محفظه اختلاط(mix box)
فيلتر
معمولا مکان هايي که( AHU )براي آنها در نظر گرفته مي شود ، مکان هايي هستند که در آنها تجمع مردم بسيار زياد است و افراد زيادي را به طور همزمان در خود جمع مي کند و تهويه طبيعي آنها محدود است: اتاق هاي غذاخوري هتل، اتاق هاي کار، رستوران ها، سالن هاي همايش.

 همچنين هواساز هاي هايژنيک گزينه مناسبي براي آن دسته از فضاهايي است که نيازهاي بهداشتي بسيار بالايي دارند:همانند  آزمايشگاه ها، اتاق هاي تميز يا سالن هاي عمل و غيره.

 يک AHU همچنين مي تواند براي تهويه مکان هايي که تهويه مطبوع توسط رادياتور يا گرمايش از کف ارائه مي شود، استفاده شود.

معمولا در هواساز ها قابليت کنترل رطوبت محيط قابل ارايه مي باشد. يعني با توجه به نياز محيط مي توان مقدار رطوبت را کاهش و افزايش داد.

هوا ساز،اکونوپک،ايرکانديشن،هواساز صنعتی،هواساز آپارتمانی،اکونوپک صنعتی،اکونوپک آپارتمانی

هواسازي براي تمام فصول

 هوا ساز چهار فصل براي تامين گرمايش و سرمايش و آيتم هاي تهويه مطبوع در تالار ها و سالن هاي بزرگ و ساختمانهاي اداري و ويلايي و مسکوني با هزينه اوليه مناسب و کمترين کار تاسيساتي در هنگام ساخت، مورد استفاده قرار مي گيرد. در اين سيستم ها که مکمل سيستم موتورخانه مي باشند تامين گرمايش توسط کوئل آب گرم و فن تعبيعه شده در سيستم انجام مي شود. سرمايش هم از طريق مجموعه سرمايش تبخيري و سلولزي تامين مي گردد.

.در اين پکيج، گرمايش و سرمايش از طريق کانال کولر تامين مي گردد و سيستم از طريق سيرکولاسيون هوا در محيط ،کل فضاي مورد نياز را هم دما نگه مي دارد.
تامين گرمايش اين سيستم طبق دياگرام زير ،از طريق تامين آب گرم 80 درجه توسط ديگ آب گرم که وارد کوئل مسي فيندار تعبيه شده در برگشت سيستم مي شود، انجام مي گردد. کويل هاي مسي استفاده شده در اين سيستم ها به علت داشتن کيفيت ساخت بالا داراي راندمان بالايي هستند که اين امر خود موجب کاهش اتلاف ها در سيستم مي گردد

ما براي کنترل دماي محيط از طريق نصب ترموستات محيطي اقدام مي کنيم . ترموستات محيطي دور فن و همچنين مقدار آب ورودي به کوئل را از طريق شير سه راهي موتور دار تنظيم مي کند. اين شيوه مصرف سوخت و انرژي را کاهش داده و دمايي يکدست و مطلوبي را در محيط به ساکنين ارائه مي دهد.

در مجموعه فن به جهت افزايش حجم هواي انتقالي به محيط از فن هاي سانتريفيوژ دو طرفه با سيستم لرزه گير و تسمه فولي و حجم هوادهي متناسب با طراحي پروژه استفاده مي گردد.

 در مجموعه سرمايش تبخيري که متناسب با مناطقي با آب هواي خشک مي باشد از پد هاي سلولزي با سيستم آب رساني مدرن و با کمترين حجم آبگيري مخزن استفاده مي شود. اين مزيت موجب مي گردد که در سيستم هاي با ظرفيت بالاتر وزن سيستم در حالت کارکرد کامل، کاهش يابد.

فيلتر باکس مجوعه ايست که به سفارش مشتري قابليت نصب هر گونه فيلتر اعم از آلومينيومي ، فيلتر بگ ، هپا، و انواع مختلف ديگر که در بازار موجود باشد را دارد.

مزايا

زنت (ZENT) هوا ساز چهارفصل
 حذف تمامي لوله کشي هاي مورد نياز براي گرمايش در داخل ساختمان
 يکپارچه سازي سيستم گرمايش و سرمايش
 کنترل دماي محيط و صرفه جويي در مصرف انرژي
 حذف تمامي اجزاي قابل تعمير و نگهداري از داخل ساختمان
 آزاد سازي فضاي راياتورها که موجب محدوديت در معماري داخلي مي باشد
 کاهش خطرات ناشي از ترکيدگي لوله و آتش سوزي به علت خارج شدن سيستم گرمايشي و سرمايشي از ساختمان
 کاهش هزينه هاي تعميرات و نگهداري

 

 محصولات داراي 12 ماه گارانتي و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

هوا ساز آپارتمانی

kilik edame

air conditioner padidekimia 6

هواساز هایژنیک مدولار

هواساز هایژنیک پدیده کیمیا قابل استفاده برای اتاق تمیز، آزمایشگاه خاص، بیمارستان ها و فضای دارویی می باشد که نیاز به هوای تمیز، گرمایش و سرمایش، رطوبت زنی و رطوبت گیری دارند که از هوادهی 33 هزار متر مکعب قابل تولید می باشد.

ظرفیت هوادهی هواساز هایژنیک:

هوادهی هواساز هایژنیک این شرکت بین 2000 تا 33000 مترمکعب در ساعت طبق استاندارد DIN1964/4 قابل تولید می شود که در آزمایشگاه تست مورد تأیید وزارت بهداشت و مسئولین و کارشناسان مختلف امکان تست هواساز هایژنیک وجود دارد.


ویژگی ها مکانیکی هواساز هایژنیک:


هواساز هایژنیک پدیده کیمیا در ضخامت 5 سانت برای افت فشار از 700 تا 3000 پاسگال یا 8 اینچ واترگیج قابل تولید می باشد. انتقال حرارت آن براساس استاندارد EN1886 می باشند.

قابلیت هواساز هایژنیک:


1. استفاده از ورق استنلس و استیل 304 یا 316 در داخل، ورق پودری رنگ شده با رنگ اپوکسی، آلومینیوم یا PVC با رنگ مختلف در هواساز هایژنیک.

2. پانل عایق گرمایی و صدا هواساز هایژنیک: پشم سنگ، پلی اورتان با دانسیته 40kg/m3