1. خانه
  2. گردگیر سیلو
  3. فیلتر سیلو (فن دار)

فیلتر سیلو (فن دار)

گردگیر سیلو

فیلتر سیلوی(مجهز به فن مکنده) چیست ؟

فیلتر سیلو (فن دار) یا گردگیر سیلو یک دستگاه قابل نصب بر روی قسمت بالای سیلو  می باشد که عملیات مکش و جداسازی ذرات گرد و غبار، از هوای خارج شده از دریچه خروجی سیلو را انجام می دهد و سپس ذرات گرد غبار جداسازی شده را بصورت خودکار به داخل سیلوی باز می گرداند. فیلتر سیلو (فن دار)،برای سیلوهایی که فشار مثبت هوا در حین پرشدن وجود ندارد، مناسب است. و این نوع فیلتر قابل استفاده برای سیمان،گچ، اهک و غبار مواد خشک قابل استفاده است.

فیلم فیلتر سیلو سیمان فن دار

روش عملکرد فیلتر سیلو فن دار:

فیلتر سیلو (فن دار) یا گردگیر سیلو سیمان یک دستگاه قابل نصب بر روی قسمت بالای سیلو  که عملیات جداسازی ذرات سیمان از هوای خارج شده از دریچه خروجی سیلو را انجام می دهد و سپس ذرات سیمان جداسازی شده را بصورت خودکار به داخل سیلوی سیمان بازمی گرداند. و آلایندگی محیطی سیلوی شما را به صفر می رساند.

در شرکت پدیده کیمیا ۳ سه تیپ فیلتر سیلو (فن دار) طراحی و تولید کرده ایم:

دستگاه فیلتر سیلو با ۱۲ فیلتر با ۵.۱ سطح فیلتراسیون (مکعبی – مجهز به فن مکنده)

سیلوهایی که روزانه کمتر از چهار تخلیه سیمان دارند

دستگاه فیلتر سیلو با ۲۴ فیلتر کوتاه با ۱۲.۶ سطح فیلتراسیون (استوانه ای- مجهز به فن مکنده)

سیلوهایی که روزانه  بیش از ده تخلیه سیمان دارند.

دستگاه فیلتر سیلو با ۲۴ فیلتر بلند با ۲۶.۳ سطح فیلتراسیون (استوانه ای- مجهز به فن مکنده)

سیلوهایی که روزانه  بیش از ده تخلیه سیمان دارند.

که همگی به روش جت پالس تمیزکاری می شود و بسته به میزان ترافیک کاری شما انتخاب و نصب می‌شود.

نصب آسان، نگهداری آسان، تعمیر و تعویض فیلتر آسان، ضمانت ۱۲ ماهه

توجه: شکل ظاهری بدنه فیلتر ها در دو نوع مکعبی و استوانه ای شکل طراحی و ساخته می شود. که در نوع استوانه ای به دلیل شکل آیرودینامیکی بدنه استقامت بیشتری در مقابل باد و طوفان دارد. و توصیه می شود در سیلو های با ارتفاع زیاد و مکان هایی که با باد زیادمی وزد از این نوع فیلتر استفاده شود.

توجه: در سیلوهایی که فیلتر کوچکتر انتخاب می شود (ممکن است زمان تخلیه بونکر به داخل سیلو افزایش پیدا کند.)

عملکرد فیلتر:

با نصب این فیلتر هوای پاک و استاندارد از سیلو خارج می شود.و از هدر رفت سیمان یا مواد شما جلو گیری می کند و محوطه کارگاه شما را تمیز نگه می دارد.

این دستگاه دوازده ماه گارانتی در عملکرد و سه سال خدمات پس از فروش دارد.

نصب دستگاه:

سیستم فیلتر سیلوی سیمان به سادگی بر روی قسمت بلایی ویا کنار سیلو نصب می شود،

این دستگاه نصب آسانی دارد، نصب آن نیازی به نصاب متخصص ندارد، و می تواند توسط یک نیروی جوشکار  طبق دستور لعمل سازنده نصب شود.

راه اندازی و بهره برداری:

برای راه اندازی شما به یک برق تک فاز ۲۲۰ ولت و یک کمپرسور باد نیاز دارید.

(درصوتیکه در کارگاه خود کمپرسور باد با ظرفیت مناسب دارید ، می توانید از آن برای فیلتر استفاده کنید. )

تعمیر و نگهداری:

این دستگاه نیازی به سرویس و نگهداری خاص ندارد، عمر طولانی کیسه ها یکی از مزیت های این دستگاه می باشد. تمام قطعات این دستگاه در شرکت پدیده کیمیا تولید می شود، و شما برای تعمیرات و تعویض قطعات مشکلی نخواهید داشت.

انتخاب فیلتر:

این فیلتر در اصل برای سیمان و مواد مشابه طراحی شده است، و می تواند بالا ویا در کنار انواع سیلو مواد نصب شود، برای هر گرد و غبار خشک دیگر هم مورد استفاده قرار گیرد.

شما در انتخاب فیلتر باید تعداد دفعات پر شدن سیلو در یک دوره یک  ماهه را مد نظر بگیرید و هرچقدر تعداد  دفعات پر کردن سیلو در یک ماه بیشتر باشد باید فیلتر بزرگتری انتخاب کنیم.

مشخصات فنی ساخت:

بدنه فیلتر سیلو از ورق اهنی  ST37است که با دستگاه رنگ الکترواستاتیک رنگ امیزی می شود ودر کوره ، رنگ پخت می شود.که این امر دوام بالا را برای دستگاه به ارمغان می آورد.

در داخل دستگاه فیلترهای پارچه ای پلی استر ۵۵۰ گرمی کلندر شده به وسیله سبد نگهدارنده هشت وایره به صورت عمودی نصب شده است. و داخل هریک واحد فیلتر یک عدد ونتوری المینیومی قرار داده شده است. این دستگاه به وسیله سیستم جت پالس تمیز می شود، کنترل فیلتر

سیلو به وسیله یک میکرو کنترلر هوشمند اختصاصی انجام می شود.

مظاهری