1. خانه
 2. فیلترهای صنعتی
 3. غبارگیر

غبارگیر

فیلترهای صنعتی

غبارگیر

غبارگیر بگ ویا همان فیلترپارچه ای (فیلتر کیسه ای) که بطور عمده به نام دیداستینگ یا بگ هاوس شناخته می شوند، به دلیل کارآمد بودن جهت فیلتراسیون ذرات با سایزهای مختلف در صنایع مختلفی از جمله؛ کارخانه کاشی ، سیمان، فولاد، مس،صنایع دارویی و شیمیایی، ذوب فلزات و… مورد استفاده قرار می گیرند.

الودگی هوا و تولید آلاینده ها در صنعت مساله ای مهم می باشد که صنایع ما با آن مواجه هستند. و مدلهای مختلف غبارگیر جهت کاهش میزان الاینده ها پیش روی صنایع قرار گرفته است، غبارگیر ها یا غبارگیر های صنعتی در انواع مختلف برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

غبارگیر ها یا همان بگ فیلتر ها بر اساس تعداد کیسه ها هم تقسیم بندی می شوند که مصرف کننده غبارگیر خود را بر اساس مشاوره های قبل از خرید که توسط شرکت به آن ها در مورد آن غبارگیر صنعتی داده میشود انتخاب میشود. که در این میان می توان به موارد زیر اشاره نمود.

عنوان

غبارگیر هوا

عنوان

بگ فیلتر صنعتی

عنوان

سازنده بگ فیلتر

اجازه بدهید با ویدئو به شما ثابت کنیم، متفاوت هستیم….

تست مکش غبارگیر

غبارگیر کوره های با ظرفیت پایین

توضیحات در مورد غبارگیر

دوخت کیسه بگ فیلتر

آنچه در این مقاله می خوانید

بگ هاوس

چگونه عملکرد بگ فیلتر ها

غبارگیر صنعتی

دستگاه مکنده ای است که وظیفه مکش گرد و غبار و آلودگی های ریز محیط های صنعتی و نیمه صنعتی را بر عهده دارد، غبار یا دود و آلودگی محیط توسط فن سانتریفیوژ بکوارد سانتریفیوژ بکوارد به داخل سیکلون (جرقه گیر) جرقه گیر) دستگاه بگ فیلتر مکیده می شود.

و بعد از عبور از سیکلون و جدا شدن ذرات درشت به طرف محفظه کیسه‌ها رفته، ذرات ریز معلق در هوا روی سطح خارجی کیسه ها جمع می شود، و هوای تمیز بعد از عبور از فیلتر توسط فن سانتریفیوژ مکنده به دودکش ارسال می‌شود.

در همان زمانیکه فیلتر شدن به طور مستمر انجام می‌شود، و در زمانهای تنظیم شده سیستم جت پالس (تکاننده) دستگاه به صورت اتوماتیک فعال می شود، و غبار جمع شده و چسبیده به سطح کیسه ها را به مخزن قیفی شکل زیر دستگاه می تکاند.

و در زمانی که مخزن قیفی شکل زیر دستگاه پر شد، روتاری ولو دستگاه به صورت اتوماتیک روشن می شود و غبار جمع شده از خروجی زیر دستگاه تخلیه می شود.

نصب این نوع دستگاه نیاز به ساخت فنداسیون بتنی دارد. که بعد از اماده شدن ،دستگاه قسمت به قسمت به وسیله پیچ ومهره روی فنداسیون مونتاژ و نصب می شود.

کاربرد معمول این نوع فیلتر ها عبارت است ، فیلتر گرد و غبار، مواد خشک ،دود ، غبار سند بلاست مواد فلزی و پلاستیکی و مواد شیمیایی خشک، ماشینکاری خشک، گرد و غبار فراری، برش لیزری ، برش پلاسما ، گرد و غبار پلاستیکی ، پودر، گرد و غبار لاستیک، گرد و غبار، لحیم کاری و جوشکاری و….که بسته به شرایط کاری بگ فیلتر پارچه ای مناسب برای دستگاه انتخاب می شود.

دستگاه های تولید شده ما توانسته است در آزمونهای مربوط به آزمایشگاه های محیط زیست موفق عمل کند، و تاییده های لازم را از آزمایشگاه های معتمد محیط زیست دریافت کند و هوای پاک را به شما هدیه کند.

مکانیزم عملکرد غبارگیرها

گاز حامل غبار به داخل  فیلتر کشیده می شود . گاز غبار آلود به یکی از خانه های فیلتر وارد شده و ذرات غبار با قطر بزرگ تر پس از ورود تحت تاثیر نیروی وزن خود به طرف قیف حرکت کرده و مابقی روی کیسه های فیلتر جمع می شوند.

زمانی که ضخامت غبار جمع شده روی کیسه ها به حدی برسد که جریان به سختی عبور کند مرحله تمیز کردن کیسه ها آغاز می شود.

وظیفه بخش ورودی کاهش سرعت گاز است و به ذرات درشت مجال سقوط آزاد به خروجی زیر فیلتر را می دهد و باعث توزیع یکنواخت گاز حامل ذرات ریز غبار بین کیسه ها می شود.

توزیع گاز باعث می شودکه جریان گاز روی کیسه ها سایش بیش از حد ایجاد نکند.

گاز حامل غبار به طرف کیسه ها رفته و از آنجا وارد محفظه هوای تمیز کننده می شود و سپس توسط فن مکنده سانتریفیوژ به دودکش ارسال می شود.

در همان زمانیکه عمل فوق به طور مستمر انجام می شود، هوای پالس از طریق شیرهای پالس و نازل ها توسط تابلوی برنامه ریزی شده الکترونیکی به طور دوره ای به داخل کیسه ها به طور لحظه ای دمیده می شود و باعث جدا شدن مواد از سطح خارجی کیسه ها می شود.

مواد جدا شده وارد قیف شده و از آنجا توسط سیستم ،اسکورو و روتاری ولو به بیرون فیلتر هدایت می شود.
در استفاده از بگ فیلترها در غبارگیری گازهای حاصل از احتراق و مساله مهمی که باید مد نظر قرار گیرد، میزان تحمل کیسه های فیلتر در برابر گازهایی با درجه حرارت بالا می باشد.

بگ فیلتر (با کیسه استوانه ای)

غبارگیرهای پارچه ای

(فیلتر کیسه ای) که بطور عمده به نام بگ فیلتر یا بگ هاوس شناخته می شوند، به دلیل کارآمد بودن جهت فیلتراسیون ذرات با سایزهای مختلف در صنایع مختلفی از جمله؛ کارخانه کاشی ، سیمان، فولاد، مس،صنایع دارویی و شیمیایی، فلزات، … مورد استفاده قرار می گیرند، و یکی از بهترین و اقتصادی ترین نوع فیلترها می باشند.

این فیلترها جهت غبارگیری ذرات با قطرکمتر از  ۱۰میکرون مورد استفاده قرار می گیرند.

در فیلتر کیسه ای، غبار آلوده قبل از ورود به بگ فیلتر وارد سیکلون می شود، ذرات غبار با قطر بزرگتر پس از ورود، به سیکلون تحت تاثیر نیروی گریز از مرکز و وزن به سمت هاپر سیکلون هدایت می شود و مابقی بعد از ورود به بگ فیلتر برروی سطح خارجی کیسه های فیلتر جمع می شوند.

زمانی که ضخامت غبار جمع شده بر روی کیسه ها به حدی برسد که جریان هوا به سختی عبور نماید، (افت فشار ) ایجاد شده، پروسه تمیز کردن (بسته به نوع سیستم کنترل) کیسه ها آغاز می شود.
الایندهای رسوب کرده بر سطح پارچه ها به هاپر دستگاه تکانده می شود، و توسط روتاری ولو به خارج از دستگاه هدایت می شود.

تمیز کردن کیسه ها در فیلتر کیسه ای به دو طریق آفلاین و آنلاین انجام می شود، درحالت آنلاین بگ فیلتر مورد نظر از خط تولید خارج نشده و همچنان در مسیر گاز قراردارد ولی درحالت آفلاین بگ فیلتر از خط تولید جدا و ایزوله می شود.

پس از اتمام عملیات تمیزکاری مجدداً به خط باز می گردد. و در نوعی دیگر از ترکیب انلاین ،افلاین استفاده می شود.

تمیز کردن کیسه ها به دو روش انجام می شود: روش هوای معکوس (Reverse air)، روش جت پالس (air pulse)
در تمیز کاری میتوانیم از سیستم هوشمند تمیز کاری بگ فیلتر تولید شده در شرکت پدیده کیمیا استفاده کرد.
کیسه ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند

در طراحی فیلتر کیسه ای علاوه بر شرایط گاز ورودی، موارد زیر نیز بایستی مد نظر قرار گیرند: افت فشار، سرعت عمودی گاز بین کیسه ها، نسبت هوا به سطح پارچه
افت فشار در بگ فیلتر
افت فشار یکی از پارامترهای بسیار مهم در طراحی فیلترهای پارچه ای است . این پارامتر معرف مقاومت پارچه فیلتر در برابر عبور جریان گاز می باشد.

افت فشار بیشتر، نمایانگر مقاومت بیشترپارچه در برابر جریان گاز است. افت فشار با واحدهای میلی بار، میلیمتر جیوه و یا میلیمترآب سنجیده می شود.

سرعت غبارگیری: نسبت هوا به پارچه

دو واژه سرعت غبارگیری و نسبت هوا به پارچه قابل استفاده به جای یکدیگرند. نسبت هوا به پارچه، با نسبت هوای وارد شده به فیلتر با واحد متر مکعب بر دقیقه، به سطح فیلتراسیون با واحد متر مربع تعریف می شود.

بالاتر بودن این نسبت، به معنای حجم بالاتری از هوا یا گاز است که از سطح پارچه فیلتر عبور می کند و پایین تر بودن این نسبت، به معنای حجم پایین تر گاز نسبت به سطح پارچه فیلتر می باشد.

چگونه عملکرد بگ فیلتر ها

به سرعت عمودی گاز بین کیسه های فیلتر در یک فیلتر کیسه ای Can Velocity گفته می شود. واحد اندازه گیری این سرعت m/min بوده و از دیگر واحدهای مصطلح می توان بهft/min و cm/sec اشاره نمود.
در فیلتر کیسه ای که از روش آنلاین استفاده می نمایند ذرات غبار جدا شده از سطح کیسه ها در طول عملیات تمیز کاری بایستی تحت تاثیر نیروی وزن خود در محیط فیلتر به سمت پایین حرکت کنند.

چنانچه سرعت رو به بالای گاز ورودی از سرعت رو به پایین سقوط این ذرات تجاوز کند، ذرات مجدداً به سطح کیک غبار بازگشته و عملکرد فیلتر را تحت الشعاع قرار می دهد.

چگونه عملکرد بگ فیلتر ها

عبارت است از دستگاهی شامل تعدادی کیسه  و وصل شده به نگه دارنده هایی موسوم به سبد  با ورود گاز حاوی غبار از دریچه ورودی و حرکت به سمت خروجی فیلتر، غبار موجود روی سطح بیرونی کیسه ها می نشیند.

سپس  با اعمال پالس هوا، غبار موجود بر کیسه تکانده شده و به قسمت زیرین فیلتر ریخته می شود. به این ترتیب غبار از گاز جدا می شود.

 این نوع از فیلترها دارای بازدهی غبارگیری بالا می باشند.

که با توجه به نوع غبار تا ۹۹.۹ درصد بازدهی دارند. عاملی که کاربرد آن را محدود می کند، دمای گاز ورودی به آن می باشد، با پیشرفت های جدید در تهیه  کیسه ای دامنه استفاده از آن ها وسیع تر شده است.

با استفاده از مواد اولیه جدید کیسه ها تحمل دمای بالاتر از ۲۵۰ درجه سانتی گراد را دارند. عوامل زیر در بگ فیلترها نقش اساسی بازی می کنند:

 •     جنس کیسه های مورد استفاده
 •     منطقه غبار زدایی
 •     ساختار و شکل کیسه ها
 •     نوع سیستم غبار تکانی از کیسه ها

مورد آخری که موجب می شود، صنایع را به سمت استفاده از سیستم های غبارگیر مبتنی بر پالس جت هدایت نماید. در این نوع از بگ فیلترها با تزریق پالسی از هوای فشرده در مدت زمان کوتاهی غبارتکانی کیسه ها انجام می شود. این نوع از فیلترها به صورت گسترده در قسمت های مختلف صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلترهای جت پالس عمدتا دارای شش بخش اصلی می باشند که عبارتند از:

 •  داکت ورودی و محفظه ورودی گاز حامل غبار و
 •  سیکلون
 •  سبد
 •  کیسه ها
 •  ونتوری
 •  شیرهای پالس و متعلقات
 •  فن سانتریفیوژ
 •  روتاری ولو
 •  محفظه و داکت خروجی گازهای تصفیه شده

چگونه عملکرد بگ فیلتر ها

در غبارگیر ها گاز حامل غبار بعد از عبور از سیکلون به طرف کیسه‌ها رفته و بعد از برخورد با کیسه ها و عبور هوای تمیز از آنجا وارد محفظه هوای تمیز می‌شود.

و سپس توسط فن سانتریفیوژ مکنده به دودکش ارسال می‌شود. در همان زمانیکه فیلتر شدن به طور مستمر انجام می‌شود، هوای فشرده جت پالس از طریق شیرهای برقی پالس و نازل‌ها توسط تابلوی برنامه ریزی شده الکترونیکی به طور دوره ای به داخل کیسه‌ها دمیده می‌شود و باعث جدا شدن مواد از سطح خارجی کیسه‌ها می‌شود. مواد جدا شده وارد هارپر شده و از آنجا توسط سیستم‌های انتقال اسکرو کانوایر و روتاری ولو به بیرون دستگاه هدایت می‌شود.

تمیز کاری کیسه ها

هر ردیف از کیسه‌های فیلتر به وسیله یک لوله و نازل جداگانه که در قسمت بالای کیسه‌ها تعبیه شده، با استفاده از هوای فشرده تمیز می‌شود. برای این منظور مخزن‌های هوای فشرده با شیرهای دیافراگمی مکمل در انتهای هر نازل قرار گرفته است.

این شیرهای دیافراگمی به وسیله کنترلر الکترونیکی به صورت تناوبی عمل می‌کنند. هوای فشرده که از مخزن هوای فشرده خارج می‌شود، از طریق لوله‌های دمنده نازل و جت لوله ای انژکتوری که دقیقا در بالای کیسه‌ها در وسط ونتوری تعبیه شده است، به داخل کیسه دمیده می‌شود. با استفاده از این روش حتی کیسه هایی به طول سه متر نیز قابل تمیز شدن می‌باشند.

در استفاده از بگ فیلترها در غبارگیری گازهای حاصل از احتراق مساله مهمی که باید مد نظر قرار گیرد، میزان تحمل دما، کیسه‌های فیلتر در برابر گازهایی با درجه حرارت بالا می‌باشد.

با تغییرات تکنولوژی کیسه ها دستخوش تغییرات زیادی شده اند که انواع مختلفی کیسه در محدوده وسع فعالیت ها تولید و به بازار عرضه شده است . استفاده از بگ فیلترها باعث غبارزدایی گازها تا ۱۰ میلی گرم بر مترمکعب می‌شود.

دستگاه بگ فیلتردر یک نگاه عبارت است از محفظه ای شامل تعدادی کیسه با جنس خاص که با عبور گاز حاوی غبار از دریچه ورودی و حرکت به سمت خروجی فیلتر، غبار موجود روی سطح خارجی کیسه‌ها می‌نشیند.

سپس در مقاطع زمانی معین با اعمال پالس هوا، غبار موجود بر کیسه تکانده شده و به هاپر زیرین فیلتر ریخته می‌شود. به این ترتیب غبار از گاز جدا می‌شود.

چگونه عملکرد بگ فیلتر ها

ساخت و ساز مدولار(ساخته شده باکس های شبیه به و قابل توسعه)

سیستم تمیز کردن هوا هوشمند ( تمیز کردن دقیق )
استفاده از سطح پارچه بیشتر در کنار حجم کمتر دستگاه
دسترسی آسانتر به کیسه ها
راندمان جمع آوری گرد و غبار بالا
پیش مونتاژ فیلتر در کارگاه
نیازهای فضای کوچک
وقت مونتاژ مرتب سازی = هزینه های مونتاژ کم
هزینه های نگهداری کم.مونتاژ راحت تر و قابل جابه جایی در محل دیگر به دلیل مونتاژ پیچ مهره ای

بگ فیلتر مدولار (پیش ساخته، مونتاژی )بگ فیلتر مدولار ازخانواده بگ فیلترها می باشد که در ساخت آن از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده است که تفاوت هایی و برتری هایی نسبت به بگ فیلتر های معمولی دارد.

در اولین لحضه این سوال پیش می‌آید که بگ فیلتر مدولار به چه نوع دستگاهی اطلاق می شود؟ بگ فیلتر پیش ساخته و چند تکه( که در محل سوار و مونتاژ می شود) ،بگ فیلتر مدولار نسل جدید بگ فیلترهای پیش ساخته است که شما می‌توانید با انتخاب واحد ها آماده و پیچ کردن کنار هم قطعات بگ فیلتر خود را متناسب با نیاز خود بسازید، و یک دستگاه اقتصادی و قابل توسعه داشته باشید. و در زمان، برای ساخت و حمل دستگاه صرفه جویی کنید و امکان توسعه دستگاه را برای همیشه حفظ کنید.

تولیدات شرکت پدیده کیمیا این اطمینان را به شما می دهد،که دستگاهی را با نصب و نگهداری آسان داشته باشید.
ورودی هوا به دستگاه با صفحات انحراف دهنده طراحی شده است، دستگاه با حداکثر فاصله کیسه ها طراحی شده که در مقابل ، در برخورد جریان هوا با کیسه ها حداقل سایش را ایجاد می کند. استفاده از شیرآلات پیشرفته ،با کنترلر هوشمند باعث افزایش تمیز کاری بهتر کیسه ها می شود که این امر کمک به کارآمدتر شدن بگ فیلتر می کند.

بگ فیلتر مدولار دارای ویژگی های خاصی است که با کمک تجربه و تجزیه و تحلیل جریان هوا در رایانه طراحی شده است تا بهترین عملکرد را داشته باشد.

 وقتی هوای غبارآلود وارد دستگاه می شود ، به سایکلون وارد می شود که باعث می شود ذرات سنگین مستقیماً به داخل قیف بیفتند. این طرح میزان گرد و غبار موجود در تماس با کیسه ها را کاهش می دهد ، در نتیجه سایش کیسه کاهش و مکش و طول عمر بیشتر می شود.

شرکت پدیده کیمیا تولید کننده بگ فیلتر|غبارگیر|داست کالکتور|بگ هاوس| فیلتر صنعتی|می باشد.بگ فیلتر|جت فیلتر|بگفیلتر|بک فیلتر|بکفیلتر|غبارگیر|غبارکیر|غبارگیرکیسه ای|داست کالکتور|بگ هاوس| بک هاوس| قبارگیر|فیلترغبار| فیلتر کوره القایی|سازنده بگ فیلتر|فروشنده بگ فیلتر |فیلتر با تاییدیه محیط زیست|فبلتردود|فیلتر خشک| فیلترکارخانه|ساخت بگ فیلتر|رفع آلودگی کارخانه|دستگاه غبارگیر صنعتی|انواع غبارگیر|بگ فیلتر ذوب| بگ فیلترذوب المینیوم |انواع غبارگیر|سیکلون غبارگیر|فیلتر صنعتی|جت پالس بگ فیلتر|فیلترغبار|فبلتردود| فیلتر کوره القایی|فیلتر صنعتی|سازنده بگ فیلتر|فروشنده بگ فیلتر|فیلتر با تاییدیه محیط زیست |فیلتر خشک|فیلترکارخانه|ساخت بگ فیلتر|رفع آلودگی کارخانه|دستگاه غبارگیر صنعتی|انواع غبارگیر|بگ فیلتر ذوب|بگ فیلترذوب المینیوم |تهویه موضعی|آلودگی هوا|غبارگیر خشک| تصفیه هوا|تصفیه هوا صنعتی|نقشه بگ فیلتر|دستگاه غبارگیر صنعتی|سیستم های غبارگیر صنعتی| قیمت بگ فیلتر|ساخت بگ فیلتر|بگ فیلتر چیست|سازنده بگ فیلتر|اصول طراحی بگ فیلتر|انواع غبارگیر| سیکلون غبارگیر|غبارگیر های صنعتی|غبارگیر خشک|فیلتر بگ فیلتر|طراحی و ساخت بگ فیلتر|سازنده بگ فیلتر|بگ فیلتر چیست|طراحی و ساخت بگ فیلتر|سازنده فیلترهای صنعتی|بگ فیلتر صنعتی|جرقه گیر| فلت بگ فیلتر|
مظاهری