1. خانه
  2. قطعات بگ فیلتر
  3. معرفی انواع پارچه های بگ فیلترها

معرفی انواع پارچه های بگ فیلترها

قطعات بگ فیلتر

کیسه بگ فیلتر (پارچه بگ فیلتر،کیسه فیلتر)

کیسه بگ فیلتر  در راستای افزایش کیفیت هوای خروجی بگ فیلترها و دوام مناسب کیسه ها و هوا دهی خوب و ارائه محصول باکیفیت برای دوخت کیسه بگ فیلتر از پارچه فیلتر (پارچه بگ فیلتر)تولیدی شرکت های معتبر استفاده می کند.

و برای دوخت کیسه بگ فیلتر از ماشین الات صنعتی مدرن و باکیفیت بهره  می برد، تا محصولی مطمئن و بادوام داشته باشد شما می توانید با خرید کیسه فیلتر های ما اطمینان و هوای پاک را تجربه کنید، ما کیفیت را فدای قیمت نمیکنیم.

شما میتوانید موقع خرید محصول گواهی تولید کننده پارچه فیلتر را از ما بخواهید تا اصالت پارچه فیلتر برای شما مشخص شود.

برای سفارش انواع کیسه فیلتر اینجا کلیک کنید

معرفی انواع پارچه بگ فیلتر

کیسه فیلتر پلی استر

الیاف پلی استر (Polyester) با کد اختصاری PET یا PES یکی از پر مصرف ترین الیاف جهت تولید کیسه فیلتر هستند که به روش ذوب ریسی تولید می گردند و بصورت های مختلف فلامنتی، لایی، اسپان باند (Spun bond) و میان تهی قابل عرضه هستند. مهمترین ویژگیهای این لیف الاستیسیته مناسب، پایداری ابعادی، مقاومت سایشی بالا و مقاومت بالا در برابر اسیدهای معدنی و آلی است. این نوع از فیلترها در طیف گسترده ای از صنایع همانند سیمان تا کوره های الکتریکی کاربرد دارند. موارد مصرف این نوع فیلتر گزینه ای اقتصادی جهت محیط های خشک، محیط های اسیدی معدنی (به غیر از اسید سولفوریک، نیتریک و کربنیک غلیظ) و اکثر اسیدهای آلی است. مقاومت این نوع فیلتر در محیط های قلیایی ضعیف مناسب است و در محیط های قلیایی قوی در دماهای پایین قابل قبول است. از جمله ویژگیهای این فیلتر پایداری در برابر اکثر حلال های آلی و عوامل اکساینده می باشد. این نوع فیلتر تا دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد قابلیت عملکرد پیوسته را دارد، استفاده از این نوع پارچه در محیط های مرطوب، محیط های بازی قوی با غلظت و دمای بالا و در حضور برخی ترکیبات فنلی توصیه نمی گردد. در محیط های گرم و مرطوب این پلیمر ممکن است دچار هیدرولیز گردد.

طی فرآیند تولید و تکمیل کاری می توان ویژگیهای عملکردی متنوعی را بر روی این نوع از الیاف اعمال کرد که شامل اعمال غشای تفلونی یا پی تی اف ئی، پلی استر ضد الکتریسیته با آستر آنتی استاتیک و یا با الیاف آنتی استاتیک، پلی استر ضد آب و پلی استر ضد روغن می باشد.

کیسه فیلتر متا آرامید (نامکس)

فیلتر های آرامیدی دارای مقاومت بالا در محدوده دمایی ۲۱۰ درجه سانتیگراد هستند. کاربرد عمده این نوع فیلترها سیستم های غبارگیر با سایندگی بسیار بالا، کوره های قوس الکتریکی، خشک کن های با دمای بالا، کوره های کوپل (Cupola) و کاربردهای شیمیایی با دمای بالا است. این نوع پارچه در اکثر محیط های قلیایی مقاومت خوبی دارد. البته اکثر اکسیدهای معدنی به این الیاف آسیب می رسانند و در حضور برخی ترکیبات فنلی حل می شوند. عملکرد این الیاف در برابر اکثر حلال های آلی مناسب است. این نوع کیسه فیلتر ها تحت نام تجاری نامکس نیز عرضه می شوند. (Nomex)

کیسه فیلتر P84

کیسه فیلتر ها کپلیماید (Copolymide) به اختصار PM توانایی تحمل شرایط دمایی تا ۲۶۰ درجه سانتیگراد را دارند. این ویژگی منجر به کاربرد گسترده آنها در کارخانجات ذوب، بویلرهای ذغال سوز، زباله سوزها، کیلن ها و کوره های کلسینه شده است. این نوع الیاف غیر قابل اشتعال و غیر نم بین (Hygroscopic) است و در شرایط با pH پایین عمر طولانی دارد و میزان اختلاف فشار آن کم است. این الیاف در شرایط دمایی بالا مقاومت خوبی نسبت به محیط های اسیدی دارند و بر خلاف الیاف فایبرگلاس دچار سائیدگی ناشی از منعطف شدن نمی گردند. البته از بکار بردن این الیاف در محیطهای بازی و در دمای بالا می بایست خودداری نمود .طی فرآیند تولید و تکمیل کاری می توان ویژگیهای عملکردی متنوعی را بر روی این نوع از الیاف اعمال کرد که شامل اعمال غشای تفلونی یا پی تی اف ئی جهت افزایش راندمان فیلتراسیون و تسهیل جداشدن کیک، پرز سوزی و صیقلی کردن و یا ضد آب و ضد روغن کردن می شود.

کیسه فیلتر پلی پروپیلن

پلی پروپیلن (Polypropylene) به اختصار PP یکی از پر مصرف ترین و اساسی ترین پلیمر های مورد استفاده در دنیا به فرم فیلم، ورق و الیاف می باشد. الیاف این نوع فیلتر دارای یکنواختی بالایی است که فرآیند تمیزکاری و جداشدن کیک غبار از روی آن به سهولت انجام می شود و احتمال کور شدن آن به مراتب کمتر است. حداکثر دمای کاری این فیلترها ۷۵ درجه سانتیگراد می باشد. مهمترین ویژگی این ماده پایداری در برابر حلال های شیمیایی، انواع بازها و اسیدهای آلی و معدنی است، اگرچه عملکرد این فیلتر ها در حضور قلیاهایی مانند هیدروکسید سدیم و یا هیدروکسید پتاسیم در دمای بالای ۹۳ درجه مطلوب نیست. عملکرد فیلتر های پلی پروپیلن در حضور عوامل احیا کننده خوب است. این نوع فیلتر در حضور اکثر حلال های آلی بجز کتون ها، استرها و هیدروکربن های کلر دارای مقاومت قابل قبولی است
کاربرد اصلی این نوع فیلتر محیط مرطوب و دارای عوامل شیمیایی است زیرا این الیاف رطوبت را جذب نمی کنند.طی فرآیند تولید و تکمیل کاری می توان ویژگیهای عملکردی متنوعی را بر روی این نوع از الیاف اعمال کرد که شامل پرز سوزی، صیقلی کردن و ضد آب و ضد روغن کردن می شود.

کیسه فیلتر کتانی (بافته)

دمای کاری این الیاف ۸۰ درجه سانتیگراد می باشد. کاربرد اصلی این الیاف در غبارگیرهای شیکری (تکانی) است که عمدتا در اتاق های تمیزکاری، جذب آلودگی هوا، صنایع چوب، محصولات معدنی، ساختمانی و سیمانی و سایر سیستم های انتقال هوایی کاربرد دارند. مقاومت این الیاف به مواد شیمیایی کم است و احتمال آتش گیری آنها بالاست. ولی این الیاف دارای مقاومت شیمیایی خوبی در محیط خشک و در شرایط محیطی معمولی هستند. کاربرد این الیاف در حضور اسیدهای معدنی و یا عوامل اکساینده توصیه نمی شود. از ویژگیهای مهم الیاف کتانی مقاومت عالی در برابر فرسایش ناشی از منعطف شدن و تخت شدن است. الیاف کتانی به علت دارا شدن بار الکتریکی تمایل بیشتری به جذب ذرات غبار دارند.

کیسه فیلتر اکریلیک

الیاف اکریلیک (Homopolymer Acrylic) دارای دمای کاری ۱۳۵درجه هستند. کاربرد اصلی این الیاف در خشک کن ها، کوره های الکتریکی، کوره های احیای آلومینیوم، کوره های ذوب اولیه و ثانویه است. مقاومت شیمیایی این الیاف در مقابل اکثر اسیدهای معدنی و آلی قابل قبول است. این الیاف در مقایسه با الیاف پلی آمید و پلی استر در مقابل اسید ها برتری دارند و در محیط بازی نسبت به اکثر الیاف (بجز الیاف پروتئین طبیعی مانند ابریشم و پشم) دارای ضعف هستند. الیاف اکریلیک دارای مقاومت نسبی در مقابل اکثر عوامل اکسید کننده هستند که این ویژگی برتری نسبی آنها در مقابل پلی آمیدها و الیاف پروتئینی است. مقاومت این الیاف در مقابل اکثر حلال های آلی نیز فوق العاده است. در مجموع اکریلیک ها مقاومت خوبی در محیط اسیدی، در برابر هیدرولیز و دمای بالا دارند، اگرچه هزینه آنها از الیاف پلی استر و پلی پروپیلن بیشتر است.طی فرآیند تولید و تکمیل کاری می توان ویژگیهای عملکردی متنوعی را بر روی این نوع از الیاف اعمال کرد که شامل پرز سوزی، صیقلی کردن و ضد آب و ضد روغن کردن می شود.

کیسه فیلتر نایلون

الیاف نایلون دارای دمای کاری ۱۲۰ درجه سانتیگراد هستند و کاربرد اصلی آنها در محیط هایی با غبار به شدت ساینده است. این الیاف مقاومت خوبی در برابر مواد قلیایی دارد ولی اکسیدهای معدنی به این الیاف آسیب می رسانند و غلظت بالای آنها و شرایط کاری با دمای بالا منجر به از بین رفتن آنها می شود. این الیاف در مقابل اکثر حلال های آلی مقاومت خوبی دارند.
طی فرآیند تولید و تکمیل کاری می توان ویژگیهای عملکردی متنوعی را بر روی این نوع از الیاف اعمال کرد که شامل پرز سوزی و صیقلی کردن می شود.

کیسه فیلتر فایبر گلاس (بافته)

این الیاف توانایی کارکرد در دمای ۲۶۰ درجه سانتیگراد را دارند. کاربرد های اصلی این نوع پارچه کیلن سیمان، خشک کن های دما بالا، راکتور های کربن سیاه، نیروگاه ها و کوره های الکتریکی می باشد.الیاف فایبرگلاس مقاومت فوق العاده ای نسبت به اکثر اسیدها ( بجز اسیدفلوریدریک) دارند. استفاده از این الیاف در محیط های بازی و نمکی مانند کلریدها، برومیدها و سیانیدها توصیه نمی گردد. پارچه های فایبرگلاس به سرعت دچار سائیدگی ناشی از انعطاف می شوند لذا در صورتی که به فرم استوانه ای در فیلتر های پالس جت استفاده می گردند می بایست سبد (کیج) مربوطه حداقل دارای ۲۰ ردیف میله باشد.

کیسه فیلتر تفلونی

الیاف پلی تترافلوئورواتیلن (از خانواده فلوئوروکربن ها) با نام اختصاری PTFE داری تحمل گرمایی در محدوده ۲۶۰ درجه سانتیگراد است. کاربرد اصلی این فیلتر در محیط های به شدت شیمیایی و در شرایط محیطی گرم مانند نیروگاه های با سوخت ذغال سنگ، کارخانجات سیمان و مجتمع های تولید فولاد می باشد. این فیلتر در برابر عوامل شیمیایی مقاومت فوق العاده ای دارد. مقاومت الیاف آن در مقایسه با سایر الیاف پروتئینی بهتر است ولی نسبت به الیاف مصنوعی کمتر می باشد. قیمت این نوع فیلتر در مقایسه با سایر فیلترها بسیار بیشتر است لذا معمولا در شرایطی که سایر الیاف پاسخگو نیستند از این گزینه استفاده می گردد. پارچه های تفلونی به سرعت دچار سائیدگی ناشی از انعطاف می شوند لذا در صورتی که به فرم استوانه ای در فیلتر های پالس جت استفاده می گردند می بایست سبد (کیج) مربوطه حداقل دارای ۲۰ ردیف میله باشد. طی فرآیند تولید و تکمیل کاری می توان ویژگیهای عملکردی متنوعی را بر روی این نوع از الیاف اعمال کرد که شامل اعمال غشای تفلونی یا پی تی اف ئی مضاعف جهت افزایش راندمان فیلتراسیون و تسهیل جداشدن کیک میباشد، نتیجه این فرآیند حصول حداکثر محافظت در برابر انتشار غبار است. یکی دیگر از فرآیند هایی که بر روی فیلترهای تفلونی انجام می شود صیقلی کردن است که نتیجه آن جدا شدن آسانتر کیک غبار است.

کیسه فیلتر پلی فنیلن سولفاید

فیلتر های پلی فنیلن سولفاید (Polyphenylene Sulfide) به اختصار PPS توانایی تحمل شرایط دمایی ۱۹۰ درجه سانتیگراد را دارند و این ویژگی آنها را مناسب استفاده در بویلرهای با سوخت ذغال سنگ، زباله سوزها، آسیاب های سیمان، سیستم های گاز سوز و نفت سوز، کارخانجات تولید آسفالت و سیستم های تزریق پودر ذغال سنگ نموده است. این فیلتر مقاومت فوق العاده ای در برابر اسید ها و بازها دارد. این الیاف قادر به عملکرد مطلوب در شرایط با درصد اکسیژن بالای ?% هستند. از ویژگیهای بارز از نوع پارچه تحمل محیط مرطوب و کاهش دما تا حد نقطه شبنم و پایین تر از آن است. معمولا در محیط هایی که استاندارد های انتشار آلودگی در حد بالایی رعایت می شود از این
نوع پارچه استفاده می گردد. برندهای شناخته شده این نوع پارچه رایتن می باشد(Ryton) و پروک (Procon)

مظاهری